O akcji

Dajemy książkom drugie
życie i pomagamy dzieciom
oraz bezdomnym zwierzętom.

Geneza

Geneza

Od lat przekonujemy się o tym, że osób, które są gotowe pomóc, nie brakuje. Trzeba dać tylko sygnał do działania! "Żyjęce książki" są właśnie takim sygnałem.

Już od 5 lat zbieramy używane książki na cele społeczne i dotychczas udało nam się zebrać ponad 200 tysięcy złotych. Kwota ta w całości została przekazana na pomoc dzieciom z domów dziecka i ratowanie bezdomnych zwierząt.

Jak zbieramy książki?

Jak zbieramy książki?

Książki zbierane są przede wszystkim w ramach akcji w szkołach, firmach czy galeriach handlowych.
Do akcji może dołączyć jednak każdy - jeśli macie w domu książki, których już nie czytacie, nie potrzebujecie, możecie je wysłać na adres: Fundacja Ekologiczna ARKA, ul. Kosmiczna 15B, 43-300 Bielsko-Biała.

W tym roku planujemy zebrać 50 tysięcy książek, którym „damy drugie życie”, ucząc proekologicznych postaw i promując szacunek dla książek.

Co dzieje się z książkami?

Co dzieje się z książkami?

Książki sprzedajemy podczas Charytatywnych Kiermaszów Książek. Kiermasze organizowane są jako zbiórka publiczna z pozwoleniem MSWiA, co zobowiązuje nas do składania 2 razy w roku sprawozdań.
Pozostałe książki rozdajemy w małych miejscowościach i wsiach „dając im drugie życie”, promując ideę „zero waste” i Smart Village.

W tym roku przygotujemy 10 Charytatywnych Kiermaszów Książek, co pozwoli nam zebrać środki na działania społeczne zaplanowane w akcji.

Na co wydajemy zebrane środki?

Na co wydajemy zebrane środki?

Wspieramy dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych, fundując im bilety do kina i teatru czy organizując różnorodne warsztaty edukacyjne. Pomagamy bezdomnym zwierzętom, lecząc je czy też kupując im jedzenie. Dzięki temu, że koszty akcji pokrywają PARTNERZY i SPONSORZY, wszystkie zebrane środki przeznaczamy na cele społeczne akcji.

W tym roku chcemy zorganizować zajęcia edukacyjne, pokazy filmów dla 2 tysięcy dzieci z domów dziecka,świetlic środowiskowych, organizacji społecznych. Co więcej, zakupimy ponad 10 ton warzyw dla bezdomnych zwierząt i uratujemy kolejne 20 bezdomnych zwierząt.

Jak firma może dołączyć do akcji?

Jak firma może dołączyć do akcji?

Mamy kilka form udziału: PARTNER, SPONSOR, SPONSOR STRATEGICZNY. Pakiety zaczynają się od 5000 złotych, czyli są dostępne praktycznie dla każdej zainteresowanej firmy, dla które idee akcji są istotne.
Przystępując do akcji można wybrać cel społeczny, na który przeznaczymy środki.

Firmom zapewniamy takżd działania promocyjne, dokumentację i wskaźniki ESG, certyfikaty i podziękowania.

Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.