Współpraca

Zapraszamy do współpracy
gminy, firmy i wydawnictwa.

Dla firm

Dla firm

Mamy kilka form udziału: PARTNER, SPONSOR, SPONSOR STRATEGICZNY. Pakiety zaczynają się od 5000 złotych, czyli są dostępne praktycznie dla każdej zainteresowanej firmy, dla które idee akcji są istotne.

Zbieranie książek możesz zostawić nam lub wykorzystać jako element integrujący w firmie i zachęcić do działania pracowników.

Przystępując do akcji, możesz wybrać cel społeczny, na który przeznaczymy środki ze sprzedaży książek podczas naszych kiermaszów.

W czasie akcji zapewnimy Ci działania promocyjne, a na zakończenie przyślemy dokumentację i wskaźniki ESG, certyfikaty i podziękowania.

Dla wydawnictw

Dla wydawnictw

Wydawnictwom proponujemy współpracę w dwóch wariantach:
1
Wydawnictwo zamieszcza na swojej książce znak „Żyjące książki”, który oznacza wsparcie dla ogólnopolskiego programu promującego czytelnictwo i zachęcającego do dawania książkom drugiego życia. My promujemy książkę w naszych mediach społecznościowych (w sumie ponad 30 tysięcy osób) i na stronie internetowej akcji. Koszt użycia znaku dla 1 książki – 1000 zł.
2
Nasza fundacja zobowiązuje się zebrać ilość używanych książek odpowiadającą wysokości nakładu książki wydrukowanej przez wydawnictwo. W ten sposób wspólnie zmniejszamy obciążenie dla środowiska, a wydawnictwo otrzymuje stosowny certyfikat. Koszt do ustalenia w zależności od nakładu książek.

Dla gmin

Dla gmin

W ramach współpracy z gminą możemy:

  • uatrakcyjnić gminny piknik lub inną imprezę - podczas wydarzenia będziemy rozdawać książki, promować czytelnictwo i postawy proekologiczne, organizować gry i zabawy dla najmłodszych
  • zorganizować piknik ekologiczny, na którym zaprezentujemy różne rozwiązania ekologiczne, np. Kino Bez Prądu
  • zorganizować happening, podczas którego stworzymy wielkie, książkowe drzewo
  • zorganizować wystawę edukacyjną, wyjaśniającą m.in. ideę zero waste

Wasza gmina może zostać także Gminą Partnerską akcji „Żyjące Książki” i na stałe realizować różnorodne działania proekologiczne i wspierające czytelnictwo. Działania te promujemy na naszych stronach internetowych i w mediach społecznościowych, a także w wydawanych plakatach. Zakres wsparcia naszej akcji jest indywidualnie ustalany z każdą Gminą Partnerską.

Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.